All best sellers

Diving suits

Neopren ALIZE 2016 3/2 mm - dámský

ALIZE2016LADY
Beuchat
DOPRODEJ! Ideální dámský celotělový neoprén Alize 2016 3/2 mm do teplých nebo tropických vod od společnosti Beuchat.
Quantity


Reward points

For details about our system of bubbles click here.

You will earn 200 bubbles in amount of 200 Kč, which you can use for your next order.

 

Your personal data is safe with us.

 

Goods in stock are sent within 24 hours.

 

You may return unused goods within 14 days.

Description
Dámský celotělový neoprén Alize 2016 3/2 mm Technické specifikace: Extra pružný na ramenou pro snadnější pohyb při potápění Zapínání na zip s ukončením na límci pro větší pohodlí Neoprenový límec s anatomickým tvarem a hladkým vnitřkem pro lepší přilnutí Hladké válcované hrany pro snadnější oblékání a zabránění vniknutí vody Zesílení na ramenou (PU) Univerzální 3/2 mm celotělový mokrý oblek pro potápění a šnorchlování Anatomický design: Kvalitní design a know-how od společnosti Beuchat, vynálezců moderního potápěčského obleku. Speciální exkluzivní model navržený ve Francii.   Beuchat vysoce kvalitní povrchová úprava: Beuchat kvalita a řemeslné zpracování je zakotveno v pečlivých detailech a závěrem. Neoprénové panely sešity 4-jehlovými plochý švy.   Neoprén: Elaskin X 6.4 - límec, hrudník, zadní podpaží a podpaží.   Snadnější pohyb: Ultra-soft Elaskin X 6.4 - pro pohyblivost a pro větší pružnost na ramenou a na pro pohodlnější dýchání hrudníku.   Extra komfort: Plně nastavitelný límec na suchý zip. Zip s dorazem na spodní straně límce pro větší pohodlí. Límec s anatomicky tvarovaným otvorem na krk.   Ochrana proti vniknutí vody: Hladký válcovaný okraj límce s měkkým neoprenovým vnitřkem pro lepší přilnutí. Hladké válcované hrany pro snadnější oblékání a zabránění vniknutí vody.   Odolnost, trvanlivost: Ramenní vycpávky PU. Neagresivní suchý zip na límci, aby nedošlo k poškození obleku nebo švů
Product Details
ALIZE2016LADY

Data sheet

Suitable for
instrument diving, snorkelling
Type of neoprene
wet
Main zipper
Rear
Auxiliary zippers
none
Hood
without hood
Cuffs
simple
Destination
Women's
Cut of neoprene
One-piece
Material thickness
3
Weight
2
Suitable for Mall
diving

Click here to leave a review

10 other products in the same category:

Reference: FLEXAZTHERMLADY_1

Brand: MARES

Flexa Z-Therm - She Dives

The ultimate semi-dry suit from Mares! Increased thermal comfort where needed the most, innovative size customization, wrist and ankle seals to reduce water entry and more!

Price $494.12
More
Out of stock, delivery within 7 days

Reference: ULTRASKINVESTLADY_L

Brand: MARES

Ultra Skin - Sleeveless without Hood - She Dives

The sleeveless Ultra Skin top offers thermal comfort for the torso - perfect for wearing under your wetsuit or dry suit. The innovative technology used also means great breathability and freedom of movement.

Price $94.85
More
Out of stock, delivery within 7 days

Reference: PIONEERLADY_1XS-36

Brand: MARES

Pioneer 7mm - She Dives

A revamped version of the original Pioneer wetsuit from Mares. The red, 5 mm version is dedicated to temperate waters and guarantees maximum comfort. A suit that is suitable for all!

Price $283.67
More
Out of stock, delivery within 7 days