All best sellers

Dry suits and undersuits

Oblek Heavy Light KEVLAR BDS

HEAVYLIGHTK
URSUIT
Heavy Light Kevlar je extrémně lehký a maximálně odolný suchý oblek, který vám zpříjemní chvíle pod hladinou i na souši během přípravy na ponor. Trilaminát s kevlarovou výztuhou dodává obleku unikátní vlastnosti.
Quantity


Reward points

For details about our system of bubbles click here.

You will earn 2645 bubbles in amount of 2645 Kč, which you can use for your next order.

 

Your personal data is safe with us.

 

Goods in stock are sent within 24 hours.

 

You may return unused goods within 14 days.

Description

Heavy Light Kevlar je extrémně lehký a maximálně odolný suchý oblek, který vám zpříjemní chvíle pod hladinou i na souši během přípravy na ponor. Trilaminát s kevlarovou výztuhou dodává obleku unikátní vlastnosti.

Oblek Heavy Light Kevlar BDS (= breathable diving suit) je vyroben speciálně pro náročné záchranáře, profesionální a technické potápěče a pro ty, kteří chtějí zkrátka to nejlepší.  Materiál je třívrstvý Trilaminát s Kevlarovým zesílením 20% po celém povrchu, hustota 306 g/m2. Oblek je extrémně odolný proti opotřebení, oděru a propíchnutí. Má až neuvěřitelně nízkou hmotnost, 3,65 kg! u vel. L (oproti 3,8 kg u modelu HL FZ, vel. L a 4,7 kg u modelu HL Cordura, vel.L).

Pro jeho extra nízkou hmotnost a vynikající ergonomii si jej vybírá většina profesionálních potápěčů pro náročné záchranné práce pod vodní hladinou a částečně i nad ní.  Tento oblek je také velmi vhodný pro cestování letadlem, kdy se každý gram počítá.

Součástí obleku jsou dvě inovované stehenní kapsy TECH THIGH POCKETS, které jsou větší, než kapsy používané na ostatních suchých oblecích Ursuit a lze je snadno otevřít i v suchých rukavicích. Uvnitř kapes jsou nerezové D-kroužky. 

Konstrukce obleku 

Přední zip umožňuje jednoduché oblékání bez potřeby pomoci. Krycí léga chrání suchý zip před oděrem a zabrání zanešení zipu pískem nebo jinými nečistotami. Uvnitř obleku jsou integrovány šle, které v kombinaci s pružným mezinožním popruhem vytváří teleskopický pas. Právě díky této teleskopické konstrukci se budete v obleku cítit jako v běžném oblečení.  Na sedací části a holeních je oblek zesílen pro zvýšení mechanické odolnosti. Švy jsou dvojitě těsněny patentovanou technologií.

Manžety

Latexová krční manžeta je vytvarována ve spodní části a snadno ji přetáhnete přes hlavu. Latexové zápěstní manžety lahvového provedení jsou trvanlivější a zajišťují lepší tepelný komfort, než provedení kuželovitého tvaru, vzhledem ke kratší zúžené části.

Ventily

Napouštěcí ventil, otočný o 360° snižuje namáhání přívodní hadice. Automatický nízkoprofilový vypouštěcí ventil je osazen filtrem a jednoduše se udržuje v čistotě. Pod napouštěcím ventilem je osazen neoprenovou chlopní, která brání přímému přístupu chladného vzduchu na tělo.

Oblek je dodáván v praktickém transportním bagu, součástí balení je středotlaká napouštěcí hadice, vosk pro údržbu suchého zipu, zásyp pro snažší manipulaci s manžetami a záplaty.

Doplňky na přání
  • Zip rychlé úlevy
  • Urinální ventil (P-valve)
  • Kapsička na nůž, záložní svítilnu, nebo kompas, dále kapsa na mapu, nebo nízkoprofilová kapsa
  • Integrovaný nezávislý systém pro inflaci obleku umístěný na stehně (argon)
  • připevněné suché rukavice a / nebo těsnící kruhy CHECK-UP
  • Standardní boty je možno nahradit ponožkami ze 4 mm komprimovaného neoprénu (použití s Tactical Trek Boots), nebo odlehčenou verzí bot – Tech Dry boots
  • Individuální úpravy obleku, možnost vyrobení obleku na míru
  • Typ ventilů a hadice může být vybrán podle budoucího použití
  • Oblek lze dodat ve 2 provedeních hauben: napevno připevněná haubna v kombinaci s latexovou krční manžetou nebo oddělitelná haubna v kombinaci s neoprenovou krční manžetou
Product Details
HEAVYLIGHTK

Data sheet

Type of neoprene
dry
Hood
Integrated
Destination
Men's
Cut of neoprene
One-piece
Material thickness
1
Type of suit
dry
Suit material
trilaminate
Zipper location
Front
Sleeve cuffs
latex
Neck Cuff
latex
Weight
3.5

Click here to leave a review

10 other products in the same category:

Reference: WRSDRYSUITFRONT_EXL

Brand: VIKING TRELLEBORG

WRS dry suit

The WRS suit provides protection to users such as: fire rescue teams, coastguards, environmental agency teams and other forces that need protection when working on the water.

Price $1,045.47
More
Out of stock, delivery within 21 days

Reference: OXYGENSETO2_L

Brand: WEEZLE

Pants Oxygen Set O2 Weezle

WEEZLE has created a new trouser that is suitable for everyday use, but also as the bottom part of a drysuit undergarment.

Price $203.20
More
Out of stock, delivery within 14 days

Reference: BASELAYERPANTSTR

Brand: MARES

Base Layer Pants XR Mares

The perfect pants base layer for your XR dives. Wear it under your dry suit for added warmth. Stretchy and lightweight, it is also antimicrobial and wicks away perspiration for extra comfort.

Price $59.49
More
Out of stock, delivery within 5 days

Reference: GUARDIANPRODRY_L

Brand: Bare

Guardian Pro Dry Suit - Lady

Combines thermal and operational capabilities to meet the demands of commercial divers, with the flexibility and comfort

Price $1,436.67
More
Out of stock, delivery within 28 days

Reference: HEAVYLIGHTLADY_L

Brand: URSUIT

Suit Heavy Light Lady

The Heavy Light Lady suit is based on the material, construction and features of the Heavy Light FZ suit. The advantage of this purely female suit is the colour combination of red "rescue" and classic black, and above all the fact that it fits the fairer sex perfectly.

Price $1,648.99
More
Out of stock, delivery within 7 days